Przeczytaj ten wpis a dowiesz się jak zainstalować panele słoneczne - Fotowoltaika Portal

fotowoltaika poznań

My sami również na tym zyskujemy

O odnawialnych źródłach energii mówi się głośno od kilkunastu lat. Energia odnawialna to stosunkowo nowy koncept w naszych głowach, jednak trzeba przyznać, że przyjął się on na całym świecie bardzo dobrze - coraz więcej instytucji

Przeczytaj ten wpis a dowiesz się jak zainstalować panele słoneczne - Fotowoltaika Portal fotowoltaika poznań
oraz osób prywatnych decyduje się na postawienie właśnie na energię ze źródeł odnawialnych. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla dotychczasowych, dobrze nam znanych, ale też trucicielskich i wyczerpywalnych, źródeł. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że Ziemię mamy tylko jedną, dlatego wykorzystując energię odnawialną, np. energię słoneczną, pomagamy środowisku naturalnemu w sposób wymierny. Jednak nie tylko planeta ma bardzo wymierne korzyści z faktu, iż zaprzyjaźniliśmy się z odnawialnymi źródłami energii. My sami również na tym zyskujemy. Decydując się na to, by fotowoltaika zagościła w naszym domu, w znaczącym stopniu obniżamy rachunki za gaz czy prąd, bowiem w takim przypadku to kolektory słoneczne dbają o to, by nie zabrakło nam światła oraz ogrzewania.


Czysta energia

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest by oprócz własnej wygody dbać również o to, aby nasze działania nie wpływały negatywnie na środowisko. Jest wiele sposobów aby wykorzystywać w zasadzie nieograniczone źródło jakim jest energia odnawialna. W przypadku domów szczególnie popularne są kolektory słoneczne dzięki którym możliwe jest zbieranie energii słonecznej przy wykorzystaniu specjalnych paneli. Innym sposobem na pozyskiwanie energii ze słońca jest fotowoltaika. Zarówno kolektory słoneczne jak i fotowoltaika cieszą się coraz większą popularnością wśród osób które decydują się na budowę własnego domu. Wiąże się to zarówno z chęcią wykorzystywania tak zwanej czystej energii, ale także z bardziej przyziemnym powodem - oszczędnościami. Dobrze wykonane panele potrafią zapewnić zasilanie dla całego domu, szczególnie w słonecznych miesiącach. Dzięki temu nasze rachunki będą zauważalnie niższe, a w niektórych przypadkach możliwe jest przejście na zasilanie wyłącznie przy wykorzystaniu promieni słonecznych.


Zasoby te mają jednak pewien minus

Nie jest tajemnicą, że obecnie w większości krajów do produkcji energii wykorzystuje się głównie węgiel, ropę lub gaz ziemny. Zasoby te mają jednak pewien minus - nie są odnawialne. To z kolei oznacza, że są ograniczone i pewnego dnia mogą się skończyć, a ich cena drastycznie wzrośnie wraz ze spadkiem ich rezerw. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że szkodzą one środowisku. Tutaj właśnie na ratunek przychodzi nam energia odnawialna - jak sama nazwa wskazuje, ta energia nie wyczerpie się, ponieważ stale się odnawia. W ogromnej większości pozyskiwana jest bezpośrednio lub pośrednio ze słońca. Energia słoneczna jest często wykorzystywana w domach i innego rodzaju budynkach do ich ogrzewania i oświetlania - fotowoltaika staje się bowiem niezwykle popularna i coraz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na inwestycję w kolektory słoneczne. W ten sposób nie tylko przyczyniają się do poprawy stanu jakości środowiska naturalnego, ale też znacznie obniżają sobie rachunki za prąd i ogrzewanie.


Kolektory słoneczne dzielą się na dwa

Energia odnawialna jest to energia pozyskiwana z naturalnych zasobów przyrodniczych, generowana bezpośrednio lub pośrednio przez promieniowanie słoneczne, wiatr i biomasę. Do odnawialnego źródła energii z promieni słonecznych zastosowana jest technologia fotowoltaiczna i kolektory słoneczne. Fotowoltaika przetwarza promienie słoneczne na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne instaluje się na dachu budynku mieszkalnego lub gospodarczego. Panele różnią się od ogniw i przestrzeni montowanych na dachach i są to: ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne, montuje się je na małych dachach, natomiast ogniwa polikrystaliczne montuje się na dużej powierzchni dachu, między innymi na farmach. Kolektory słoneczne również pochłaniają promienie słoneczne, natomiast przetwarzana jest w energię cieplną. Kolektory instalowane są na dachu, na ścianie, lub na wolnej przestrzeni. Kolektory słoneczne dzielą się na dwa typy takie jak: kolektory płaskie i próżniowe. Kolektory płaskie posiadają płaskie absorbery i są skuteczniejsze w pochłanianiu energii słonecznej, działają sprawniej przy niskich temperaturach. Kolektory próżniowe posiadają budowę rurową absorbera i dzięki nim energia cieplna jest dłużej utrzymywana.
Montując fotowoltaikę lub kolektory warto, jest wziąć pod uwagę doświadczenie instalatora, ilość zamontowanej instalacji, jak i również opinię klientów.



© 2019 http://fotowoltaika-portal.gazeta.lezajsk.pl/